×

Szerb nemzetiségi műsor - 18. hét

A május 3. és 9. közötti adások tartalmából.
 

Május 3., hétfő:
Mai műsorunkban Húsvét másnapjáról szólunk: a szokásokról, hagyományokról.
Megszólalók? Radován Jordánné Szigetcsépről, Barabásné Nyeskovics Dusánka Lippóról.
Lesznek még hírek, tudósítások és más érdekességek is.

Szerkesztő-műsorvezető: Mándity Predrág

Május 4., kedd:
Mai műsorunkban szólunk Húsvét harmadnapjáról. Ellátogatunk Medinára, ahol tegnap – Húsvét másnapján – keresztszentelő ünnepség volt, hiszen a helyi szerb ortodox egyházközség sikeresen pályázott a Magyar Falu Program keretén belül és ennek köszönhetően a régi homokkőből készült kereszt helyére új gránit kereszt került. ( Műsor résztvevők:Zoran Osztoity atya, a medinai parókia adminisztrátora, illetve, Szokics Elekné, a Medinai Szerb Önkormányzat elnöke, a helyi egyházközség tagja)
A húsvéti szokásokról beszél nekünk a kilencvenkét éves Gojkovity Milosné.
lesznek még hírek, tudósítások és más érdekességek is.

Szerkesztő-műsorvezető: Mándity Predrág

Május 5., szerda:
Műsorunk vendége lesz Eric Milán atya, pécsi parókus, aki a Húsvét ünnepléséről beszél azokban a parókiákban amelyek hozzá tartoznak: azaz Pécs, Lippó és Szeged-Szőreg.
Szintén vendégül látjuk Bibic Jován atyát, hercegszántói parókust, aki a helyi Szerb ortodox Egyházközség sikeres pályázatáról beszél, hiszen, a Miniszterelnökség közel 15 millió forintos támogatást nyújt a hercegszántói szerb templom felújítására.

Szerkesztő-műsorvezető: Mándity Predrág

Május 6., csütörtök:
Műsorunkban megemlékszünk az egyházi ünnepről, Szt. Györgyről. A Szt. György naphoz kapcsolódó szokásokról szól Rusz Borivoj tudósítása majd vendégül látjuk Szokics Eleknét, a Medinai Szerb Önkormányzat elnök Asszonyát, a helyi szerb ortodox egyházközség tagját aki egy a szerb templom felújítását megcélzó sikeres pályázatról számol be műsorunknak. Lesznek még hírek, tudósítások és más érdekességek is.

Szerkesztő-műsorvezető: Mándity Predrág

Május 7., péntek:
Mai műsorunkban elsőként szólunk a tegnap megtartott pomázi szerb egyházi búcsúról (műsor résztvevők: Ljuba Milisavic atya, pomázi parókus, Zoran Ostoic atya, budapesti parókus, Krúnityné Sósity Anica, a helyi szerb önkormányzat elnöke, a búcsú “kumja”, házigazdája)
Sombereken is tegnapé volt megtartva a Szt. György-i búcsú (műsor résztvevők: Jovan Bibic atya, a sombereki parókia adminisztrátora, Marusáné Putnik Mirjana, a búcsú egyik házigazdája.
Vendégünk lesz Rusz Igor, a budapesti 19. kerületi Szerb Önkormányzat alelnöke, aki a pályázatokról és tervezett programokról beszél, illetve a Sopron kosárlabdacsapatának két szerb légiósa Jelena Brux és Tina Krajinskik.

Szerkesztő-műsorvezető: Mándity Predrág

Szerb nemzetiségi műsor minden nap 14:00-tól a Nemzetiségi Rádió műsorán!

Ide kattintva hallgathatja online>>>

Videó ajánló

Olvasson tovább