M5

Útra kelt az M5 kulturális csatorna – irány Szentendre!

Az M5 útnak indult, hogy bemutassa a legnépszerűbb nyári kulturális fesztiválokat. Vegyen részt ön is Magyarország kiemelkedő kulturális fesztiváljain az M5 csatornával!
 

A Kult30 – a Fesztivál félóra című műsor keretében a csatorna minden pénteken 20:58-tól más-más városból jelentkezik, így a csatorna nézői is átélhetik a hazai művészeti élet nyári pezsgésének, sokszínűségének élményét. Az adást megelőző napokban az adott régió kincseit fedezhetik fel az M5 műsorvezetőivel. A kulturális portyázásokat négy keréken és túracipőben, földön, vízen vagy levegőben minden hétköznap este 21:56-tól láthatják (a nézők) az M5 Úton című műsorban.

MTI_Ruzs_Istvan

Ezen a héten a Szentendrei Teátrum jubileumi évadára látogat el az M5. A fesztivál kapcsán Vasvári Csabát, a Szentendrei Teátrum igazgatóját kérdeztük a számára legkedvesebb programokról.

Névtelen terv (56)

Íme három kulturális program Vasvári Csaba ajánlása alapján, amit egy színházkedvelő se hagyjon ki, ha Szentendrére látogat!

1. Dan Gordon: Becéző szavak
,,Vannak strapás anyák. Sziporkázóak, szórakoztatóak, de a legrosszabbkor szólnak, tapintatlanok és mindig hibátlanul szúrják be a legbrutálisabb megjegyzést. Ha nem a mi bőrünkre menne, boldogan élveznénk imádnivaló humorukat. Na, Aurora ilyen. Pedig mindig a legjobbat akarja, az egész életét parkoló pályára állítja, hogy végre gatyába rázza a lányáét – aki mellesleg férjes asszony, és gyerekei vannak. Mert ő megmondta előre.”

2. Nyitrai László-Máthé Zsolt: A hentes lánya
,,Nóra élete tündérmese egészen addig, amíg az eljegyzésén nem megy rá a gyűrű. A rózsaszín felhőkből rémálomba csöppen: magára marad. Elhatározza, hogy gyökeresen megváltoztatja életét. Tökéletes szeretne lenni azonnal, és ezért bármire képes. A zenés monodráma egy fiatal nő vallomása felnőtté válásról, önismeretről, szerelemről.”

3. Molnár Ferenc: Liliom, egy csirkefogó élete és halála, külvárosi legenda hét képben
A Szentendrei Teátrum, a Színház- és Filmművészeti Egyetem és a Dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház közös bemutatója
,,Két fiatal ül a Városliget egy padján. Körbelengi őket az akácvirág illata. A verkli hangja lassan elhal, beesteledik. Ebben az örökké tartó pillanatban a jövő csupa ígéret. Liliom és Julika találkozása két magányos ember egymásra találása. Szerelmük a nagy szerelem, amiért érdemes mindent feladni és újrakezdeni. A Liliom a huszadik század egyik legszebb és legfájdalmasabb története. Liliom öntörvényű művész, akinek szerelméért vagy vállalnia kell az önfeladással járó polgári létet, vagy szembe kell néznie a nyomorral.”

Olvasson tovább