élő

Az este - A június 1-5. közötti műsoraink tartalmából

Az este - A június 1-5. közötti műsoraink tartalmából

2026. június 1., hétfő:
Illegális indiánok – avagy Kóborló Farkas, alias Juhász Árpád könyvvé formált indián emlékei. Az este – a mai házigazda Vida Péter színművész, vendége a ma 91 születésnapját ünneplő Juhász Árpád geológus.

2026. június 2., kedd:
A Magyar Rádió Gyermekkórusától a jazzig és tovább– avagy egy zenei karrier és némi könnyűzene-történelem a szocializmusban. Az este – a mai házigazda. Csatári Bence, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága tudományos főmunkatársa, vendége Bódy Magdi énekes, énektanár.

2026. június 3., szerda:
Közel két milliónyian vándoroltak ki az előző századforduló körüli évtizedekben Magyarországról Amerikába. A magyarok túlnyomó többsége csak rövid, pár éves munkavállalást tervezett, de ebből hosszú évtizedek lettek. Az elvándorlók leszármazottai most közös munkába kezdtek, és szinte mozgalommá szerveződtek. Az Este a Mandinerrel – a mai házigazda Juhász Zsolt, vendége Bakos Réka, az Óhazából az Újvilágba közösségi örökségprogram igazgatója. Minden hétköznap 19 óra után gondolatébresztő beszélgetések a Kossuth Rádióban.

2026. június 4., csütörtök:
1921 katonai, honvédelmi eseményeiről. Az este – a mai házigazda Babucs Zoltán hadtörténész, a Magyarságkutató Intézet kutatója, vendége Prof. Dr. Szakály Sándor, a VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár főigazgatója, a Károli Gáspár református Egyetem kutató professzora.

2026. június 5., péntek:
A zene szerepe a személyiségfejlődésben. Hogyan lehet a zene szeretetére nevelni? Az este – a mai házigazda Osztie Zoltán, a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia plébánosa, vendége a Kossuth-díjas Záborszky Kálmán, a Szent István Filharmonikusok vezető karmestere, címzetes zeneigazgató.

Minden hétköznap 19 óra után gondolatébresztő beszélgetések a Kossuth Rádióban.

Szerkesztő: Csűrös Csilla