2026. január 26. hétfő:
Vendég: Zsuráfszky Zoltán és Zs. Vincze Zsuzsa lesznek a műsor vendégei.
Téma: A Magyar menyegző c. film.
További témák:
– A Cziffra Fesztivál koncertje a 20. század olasz zenéjét mutatja be az Óbudai Társaskörben január 29-én.
– Bencés Iskolák Kórustalálkozója a budapesti Szent István Bazilikában január 29-én.
– A Fesztivál Akadémia Budapest harmadik alkalommal rendezi meg téli fesztiválját, a FAB-Winterfestet, amelynek idén februárban is a lillafüredi Palotaszálló ad otthont.
2026. január 27. kedd:
Vendég: Kónya István lantművész, akivel szalonjairól és a lantoktatás helyzetéről is beszélgetünk.
További témák:
– Magyar és kínai Négy évszak a Zeneakadémián: Stefán Péter és Wen Ziyang új, tematikus nemzeti zeneművei a világon először csendülnek fel egy színpadon február 2-án, Budapesten.
– „Írom vers, ahogy jön” – Szerkezeti játékok, konstrukciók. Konstrukciós játékok, szerkezetek címmel nyílt kiállítás az Országos Széchényi Könyvtárban Féner Tamás fotóművész elmúlt tíz évének legjobb képeiből.
– Január 27-e, a holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapja, ellátogatunk a Holokauszt Emlékközpontba.
2026. január 28. szerda:
Vendég: Őze Áron színművész, a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház igazgatója.
Téma: Három nő, egy eset: kortárs ősbemutató a színházban. Az előadás rendezője és egyik szereplője Őze Áron. Megtartották az Örökösök – A hűség fogságában c. előadás olvasópróbáját. A Kőszegi Várszínház bemutatóját Őze Áron rendezi, a premier március elején lesz a Jurisics-várban.
További témák:
– Amint a mennyben – új bemutató Zalaegerszegen.
– Aranytó: premier Egerben, Csiszár Imre rendezésében.
– Kurátori tárlatvezetés Az öröklét őrei kiállításon a Szépművészeti Múzeumban, Budapesten február 4-én.
2026. január 29. csütörtök:
– Vendégünk Söptei Andrea, Jászai Mari-díjas színész, a Nemzeti Színház művésze, akivel a teátrum közelgő ősbemutatójáról, A mi kis városunk színdarabról, valamint arról fogunk beszélgetni, hogy az intézmény egyik munkatársának kislánya, Liza súlyos betegséggel küzd: az ő gyógyulásáért a január 30–31-ei Don Juan előadások jótékonyság jegyében valósulnak meg.
– Hatodik alkalommal rendezi meg a Művészetek Palotája a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek összművészeti fesztivált, ezúttal április 1. és 12-e között. A kortárs táncszínháztól kezdve a jazzen keresztül egészen az arab operáig terjed a nívós rendezvénysorozat programkínálata.
– A londoni Royal Opera Traviatáját közvetíti a Magyar Zene Háza február elsején, szintén februártól Dome Reload címmel új hangfürdőző programokat indít a Zene Háza hangdómjában!
– Takáts Gyula Kossuth-díjas költőre emlékeznek Somogy vármegyében, Tabon.
– Hétvégi programajánló Dobó városából, Egerből.
2026. január 30. péntek:
Vendég: Bodolay Géza, a Bajor Gizi Színészmúzeum igazgatója.
Téma: A szembenállás néhány színházi előadása 1956-1989 című új kiállítás, és a Múzeum egyéb tárlatai.
További témák:
– Csendes barát – Enyedi Ildikó új filmje a mozikban.
– Büszkeség és balítélet – új előadás a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház Kelemen László Kamaraszínházában.
– Molnár István Géza gyűjteményes kiállítása Egerben.
– Kulturális hírek





