Felfedező a tudomány világáról: Családok és családterápia

A május 15-i adás tartalmából.
 

Családok és családterápia. Mit jelent a családterápia? Mikor lehet rá szükség? Milyen módszerekkel dolgozik? Mi az a pont, amikor még segíthet a család szétesésének megelőzésében, és hogyan tudjuk ezt a helyzetet időben realizálni és elkapni? Krasznai Judit gyermekpszichiáter, családterapeuta.

Emma 5 éves, méhen belüli agyvérzés következtében központi idegrendszeri károsodással született, így bal oldalának mozgásképessége gyengébb, mint a jobb. Mozgását és kezének funkcióit a Bethesda Gyermekkórház komplex rehabilitációs ellátásának keretében az új Robotterápiás Centrumban is fejlesztik. Az új robotterápiás centrumot a múlt héten mutatták be az újságíróknak. Mit adhat a robotika a gyerekek rehabilitációjában? Egyebek között erről és Emma fejlődéséről beszélget a szerkesztő Kis Fannival, a Bethesda Robotterápiás Centrumának vezető orvosával, Emma édesanyjával, Joó-Gyuricza Katával pedig Veress Ágnes készített interjút.

A Semmelweis Egyetem bőrgyógyászai a Yale Egyetem mesterséges intelligencia kutatójával együttműködve azt vizsgálták, hogy a ChatGPT és a Gemini Flash 2.0 mesterséges intelligenciák mennyire tudják egymástól megkülönböztetni a két, az arcon jelentkező, megjelenésében hasonló, az életminőséget jelentősen rontó bőrbetegséget, az aknét és a rosaceát. Bánvölgyi András bőrgyógyász, a SE docense beszél.

Felfedező – a tudomány világáról – Kossuth Rádió – május 15., csütörtök 14:34

Szerkesztő – műsorvezető: Gimes Júlia

IDE KATTINTVA visszahallgathatja adásainkat >>>

Borítókép: pexels

Olvasson tovább