– 10 beadott pályázattal 10 gyémántdíjat nyert Siófok a Magyar Marketing Szövetség és a Miskolci Egyetem Marketing és Turizmus Intézete által meghirdetett Városmarketing Gyémánt Díj pályázaton. A megmérettetésre idén több mint kétszáz nevezés érkezett, öt kategóriában. Varga Tünde összefoglalója…
– Elindult a regisztráció a szemétszedő akcióra. Április 7-13. között rendezik meg a TeSzedd! – Önkéntesen a Tiszta Magyarországért akciót, hazánk legnagyobb önkéntes hulladékszedési mozgalmát. Az idei 13. programban önkéntesként és koordinátorként is résztvehetünk, de várják civil szervezetek, önkormányzatok, iskolák és cégek jelentkezését is. Regisztrálni március 27-ig a szelektalok.hu oldalon lehet. Pilisy Csenge összeállítása…
– Az elmúlt 50 év egyik legkorábbi kitavaszodását látjuk az idén, ennek ékes bizonyítéka a hagymás növények, de az ibolya is virít. És bizony több mint 20 mediterrán származású rovar telepedett meg hazánkban az elmúlt években. A déli, napsütéses órák kicsalogatják a növényeket, majd a csillagfényes, fagyos éjszakákon a gyümölcsfák virágai megfagyhatnak. Bozsik József tanácsai…
– Kiszámíthatatlan időjárás, károkozó rovarok, kaptár betegségek. Számos veszély fenyegette eddig is a hazai méhállományt, most azonban újabb kockázattal kell szembenézni, az ázsiai lódarázs megjelenésével. Még nem terjedt el nálunk, így van időnk a felkészülésre. Az ázsiai lódarázsra már 2015-ben felhívta a figyelmet Rusfai Miklós állatorvos, vírusszakértő. Benkő Andrea először ezt a beszélgetést idézi fel, majd a jelen kihívásairól esik szó…
– Hagyományosan a Miskolci Egyetem ad otthont a Regionális Méhésztalálkozónak. Az idei rendezvényen sok panaszt lehetett hallani a méhészektől. A méz felvásárlási ára ugyanis nem növekszik, illetve a magyar méhészek hiába hallatják a hangjukat, az EU mégis engedi a sok hamisított mézet szétteríteni az uniós országokban. B. Tóth Erika először Farkas János méhész szaktanácsadóval beszélgetett…
– A Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Agrárkamara állattenyésztési és beszállítóipari osztálya a ragadós száj- és körömfájás betegség kapcsán tartott tájékoztatót. A hírek, és a hatóság jelzései okán nem lazítanak a védekezésen, és a szakemberek szerint a biztonságos állattartás érdekében jobban meg kell válogatni a vendég munkaerőt. Az eseményen Zsoldos Barnabás elsőként Bodnár Mihályt, az osztály vezetőjét kérdezte…
– Talán a legkelendőbb marhahúst adják az exportpiacainkon. A Kárpát-medencéhez kiválóan alkalmazkodott a limousin és a blonde d’aquitaine fajta, és itthon a húsmarha tartók közül ők vannak a legtöbben, a tenyészbika támogatásokat is főképp ők veszik igénybe, ezt mutatja a bikákra igénybe vehető támogatások igénylése is. Bicsák Eszter összeállítása…
– Megkezdődött a laboratóriumi hús hazai gyártásának és forgalmazásának betiltásáról szóló jogszabály vitája az Országgyűlésben. A laboratóriumban előállított húsokkal kapcsolatban számos komoly aggály fogalmazható meg, és már ezek alapján is indokolt jogszabály útján biztosítani a laboratóriumi hús előállításának és forgalomba hozatalának tilalmát. Balog Tamás információi…
Hajnal-táj – Kossuth Rádió – március 24., hétfő 5:05
Műsorvezető: Bakos Csaba
Szerkesztő: Bakos Csaba
A belépéssel kijelenti, hogy elolvasta és elfogadta az Adatkezelési nyilatkozatot.