Hajnal-táj: A dégi Festetics-kastély a nemzeti kastélymentő programnak köszönhetően már látogatható

Az augusztus 31-i adás tartalmából.
 

– Dégen az egykori Festetics birtok Európa egyik legnagyobb kiterjedésű angolparkjával és a Pollack Mihály tervezte kastéllyal büszkélkedhet. A dégi Festetics-kastély a nemzeti kastélymentő programnak köszönhetően már látogatható.

– Európa-szerte megrendezik a Nemzetközi Denevéréjt. A Bükki Nemzeti Park a felsőtárkányi tóparton denevérfogó hálókat állít fel ma este, hogy befogják a repülő emlősöket, amelyeket így közelebbről is megszemlélhetnek a látogatók.

– Szeptemberben a szilvalekvár illatát érezni minden porta előtt, az udvarokban faggatják és főzik a híres noszvaji szilvalekvárt. Idén a megújult Gazdaházban várják a vendégeket.

– Nedeczky Júlia mostanában inkább a honi hegyeket mássza, de ismerős a világ jelentős magaslatain is. Ő volt az első magyar nő, aki nyolcezer méteres magasság fölé jutott.

Hajnal-táj – Kossuth Rádió – augusztus 31., szombat 5:00

Szerkesztő – műsorvezető: Bakos Csaba

IDE KATTINTVA visszahallgathatja adásainkat >>>

Borítókép: https://degikastely.hu/foto/

Olvasson tovább