– Poroszlón szinte nem lesz ma olyan ház, ahol ne állítanának májusfát. Ugyanis a településen versenyt hirdetettek, és a legszebb, legszínesebb fáért díjazás jár. A hagyomány szerint a májusfát előző éjjel, az éj leple alatt vagy kora hajnalban díszítették színes szalagokkal, hogy így udvaroljanak a lányoknak…
– Sok mindentől függ, hogy mitől jó élni egy településen. Sokszor azt hisszük, hogy az ősi hagyományoktól, az évszázados regulától, de néha elég, ha valaki messziről jött ember becsöppen egy kisfaluba, hozza a maga csodáját, és hozzátesz a falu rendjéhez. Mint Kovács Beáta a pékségével, a Balaton-felvidéki Kisapátiban. Ahol jó élni sorozatunkban Gergó Judit riportja következik…
– És ha már egy pékségben jártunk az imént, akkor említsük meg, hogy a napokban Hungarikum lett a téli ünnepek hagyományos süteménye, a pozsonyi kifli!. Az édes finomság már az 1830-ban megjelent Magyar Nemzeti Szakácskönyvben is szerepelt, 2012 óta pedig a “hagyományos különleges termék” címet viseli….
-Mesés kikertek címmel 4. alkalommal rendezik meg május 19-én Székesfehérváron azt a kertépítő versenyt, amelyben óvodás csoportok indulhatnak. A kicsik az óvónők irányításával virágok és természetes anyagok felhasználásával jelenítik majd meg egyforma méretű magaságyásokban kedvenc meséjüket. A város önkormányzatának támogatásával megvalósuló program igazi közösségi élménnyé vált a virágosításban élen járó megyeszékhelyen. A tavalyi nyertes, a Tóvárosi tagóvoda már nagyon készül az idei versenyre, Benkő Andrea elsőként hozzájuk látogatott el…
– Indul a Ovikert Program 12. szezonja. Az elmúlt évtizedben több mint 30 intézmény több ezer gyermeke ismerkedett a zöldségekkel. Most is pályázhatnak az óvodák, akik palántákat, szerszámokat kapnak segítségül, hogy aztán az ovisok közösen nevelhessék a növényeket. A napokban együttműködési megállapodást kötött az Ovikert program és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Heves Vármegyei szervezete, valamint a MATE Gyöngyösi campusa a közös kertészeti képzés elindításáért…
– 4,3 tized milliárd forintból megújult és ünnepélyes keretek között át is adták a Lillafüredi Állami Erdei Vasutat. A teljes pálya, a kiszolgáló létesítmények és a vasúti szerelvények kormányzati támogatásból újultak meg. Magyarországon is megerősödött az aktív belföldi turizmus, csak az állami erdőterületen 45-50 millió látogatási alkalmat becsülnek évente. BTE járt a megnyitón…
– Tavaly közel 2000 szavazattal a Deseda-tó körüli kerékpárút szerezte meg az Év Kerékpárútja címet, melynek ünnepélyes átadására május 11-én, a Közlekedési Kultúra Napján került sor. Egy év elteltével idézzük vissza a nyertes bringaút díjátadó ünnepségét és nézzük meg, hogy azóta mekkora turisztikai vonzerőt jelentett ez az elismerés a térségnek?
– A tavalyi nyertes után következzék a 2023-as győztes! Februárban lehetett regisztrálni kerékpárút-szakaszokat az idei versenybe. A kitétel az volt, hogy megszakítás nélkül végig lehessen rajta tekerni, és legalább 7 kilométer hosszú legyen. A nagyközönség pedig tegnap éjfélig szavazhatott. Petényi Mirkó, az Aktív Magyarország kommunikációs vezetője hétfőn 7 óra előtt nálunk jelenti be élőben, hogy melyik lett az idén az Év kerékpárútja…
Hajnal-táj – Kossuth Rádió – május 1., hétfő 6:00
Szerkesztő-műsorvezető: Juhász Zsolt
A belépéssel kijelenti, hogy elolvasta és elfogadta az Adatkezelési nyilatkozatot.