Az idei nyáron sokan akarják bepótolni a tavaly kimaradt nyaralást, sajnos így a figyelem is lankad, könnyebben fordulnak elő balesetek. A mentőmellények használatáért indítottak felhívássorozatot a vízimentők.
Hétfőn ért véget az Egy vérből valók vagyunk jótékonysági futás, melynek során egy erdélyi gyermekotthonnak gyűjtöttek, s egyúttal véradásokat szerveztek. Milyen tapasztalatokkal ért véget a jótékonysági felhívás, s hogy él tovább egy ilyen fontos ügy, hogy ne csak a kampányok alatt vegyük észre a fontos dolgokat, például a véradást.
Bár nyár van, a pihenés ideje, de épp ez az időszak alkalmas arra is, hogy előre készüljenek a diákok a tanulásra. Egy tanulási szakemberrel beszélgetünk arról, hogy mennyi idő kell a hatékonyabb ismeretfeldolgozás megtanulására, miként lehet használni a lassan már elfeledett gyorsolvasási technikát, amiben egyébként kiváló magyar szakemberek voltak (nem a villámolvasást) és ez hogy kapcsolódik össze a tanulási hatékonysággal.
A társasház rovatban a biztonságról beszélgetünk, hogy miként alakítható ki egy tiszteletteljes, de figyelmes közeg, amiben észrevehetjük, ha valaki bajban van, vagy rosszban sántikál.
A múlt nyár óta sokkal többen kerékpároznak, elsősorban a fővárosban. Ez egyrészt szerencsés, másrészt sokkal több baleseti lehetőséget és konfliktushelyzetet terem. Mit mutatnak az eddigi tapasztalatok – hogy lehetne az egyelőre még sokak szerint alternatív közlekedési eszközre teljesen elfogadott közlekedési eszközként tekinteni, mit kellene ehhez tennie ezért a bringásoknak, közlekedésszervezőknek és az autósoknak? Hol lehet kerékpározni Budapesten és hol nem? Hol lehet, de nem szerencsés? Hol kellene leszállni és tolni, mikor van elsőbbsége a bringásnak és mikor az autósnak?
IDE KATTINTVA a teljes adást visszahallgathatja!
Napközben – Kossuth Rádió – július 20., kedd, 9:07
Szerkesztő: Herczeg Tibor
A belépéssel kijelenti, hogy elolvasta és elfogadta az Adatkezelési nyilatkozatot.