×

Ecranul nostru: Szűz Máriát augusztus 15-én ünneplik

A szeptember 2-i adás tartalmából.
 

Nagybolodogasszony és Kisboldogasszony ünnepe között két, a magyarországi román keresztények életéhez kapcsolódó témával szolgálunk. Szűz Máriát a keleti és a nyugati keresztények is augusztus 15-én (Nagyboldogasszony, Mária elszenderülése) és szeptember 8-án (Kisboldogasszony, Mária születése) ünneplik. E két keresztény ünnep között beszámolunk a Méhkeréki Román Ortodox Egyházközségben évente sorra kerülő, a betegeknek szóló szent kenet kiszolgálásáról. Szintén Méhkeréken látogatjuk meg Cséffán Floricat, aki akkor érzi magát kiteljesedve, amikor keresztény verseket szavalhat a helyi ortodox egyházközség mellett működő Oastea Domnului (Úr Hada) gyülekezetben.

Megszólalók:
Pr. Ioan Bun, méhkeréki parókus
P.S. Siluan, magyarországi román ortodox püspök
Florica Cefan

Ecranul nostru – Duna Televízió – szeptember 2., szerda – 7:20
Ismétlés aznap, 13:50-től a Duna World-ön!

Tovább a műsoroldalra >>>

Videó ajánló

Olvasson tovább