Gróf Tisza István arisztokrata politikus, országgyűlési képviselő kétszer állt miniszterelnökként az ország élén, először 1903 és 1905, majd 1913 és 1917 között. Második miniszterelnöksége alatt lépett be az Osztrák–Magyar Monarchia az első világháborúba.
Tisza Istvánt a 20. század hajnalának egyik ellentmondásos vezetőjének tartják. Markáns konzervatív politika és az ellenzéki obstrukció elleni kíméletlen fellépés jellemezte irányítását. A kortársak és az utókor is hajlamos volt bűnbaknak kikiáltani a Monarchia széthullásáért, ugyanakkor korának egyik legfelkészültebb államférfija volt, akit bizonyos értelemben saját konoksága emelt gyűlölt ikonná. A világháború végnapjaiban, forradalom és bosszúvágy uralta Budapest utcáit, az elégedetlen tömegek szemében ő lett az ország nyomorúságának felelőse. 1918. október 31-én gyilkolták meg villájában.
A Borbás Barnabás és Réti László rendezésében készült, 2018-as „Ahogy éltem, úgy fogok meghalni” – Tisza István tragédiája című dokumentumfilm feltárja a gyilkosságot és a hozzá vezető előzményeket is. A filmet az évforduló napján, október 31-én 18:40-től tűzi műsorára a Duna World.
A filmmel október 31-én az M5 kulturális csatorna 16:30-kor kezdődő Librettó című műsora is foglalkozik, a stúdió vendége lesz a témában Deák-Sárosi László költő, író, filmesztéta.
A belépéssel kijelenti, hogy elolvasta és elfogadta az Adatkezelési nyilatkozatot.