Facebook bejelentkezés
Google bejelentkezés
Twitter bejelentkezés
Microsoft bejelentkezés
Facebook bejelentkezés
Google bejelentkezés
Twitter bejelentkezés
Microsoft bejelentkezés
Kérjük add meg a regisztrációnál használt e-mail címedet, ahova elküldhetjük az új jelszó igénylésével kapcsolatos információkat!
Előadó: Chase
Zeneszerző: Johnny K. Palmer – Somogyvári Dániel
Szövegíró: Johnny K. Palmer – Henderson David
Chase Kecskeméten született 1994.01.31-én és Nagykőrösön élt 18 éves koráig. Gyermekkora óta énekel, anyai ágról a nagymamája ének-, zongoratanár volt, tőle kezdett tanulni énekelni.
A Názáreti Római Katolikus Óvodába járt, gyakran énekelt a templomban. Később a Petőfi Sándor Általános Iskolába került, ahol felvételt nyert az ének tagozatos osztályba. A város által szervezett néptáncversenyeken, fellépéseken is szerepelt. Már általános iskolában indult népdaléneklési versenyeken, ahol városi, megyei és országos helyezést is elért. Tizenkét évesen került Kecskemértre a Bányai Júlia nyolcosztályos Gimnáziumba, ahol a kórus tagja volt, iskolai fellépéseken és műsorokon énekelt. Járt zeneiskolába, hangszereken tanult, hegedűn, klarinéton és szaxofonon, mindegyiken két évig.
Gimnáziumi tanulmányai alatt több amatőr színházi darabban szerepeltem mellyel az országban több helyen fellépett. Nagy szerepet játszott emellett az életében a tánc. Gyermekkora óta, sportolt azonban tizenöt éves korában komolyan elkezdett foglalkozni a tánccal. A hip hop mellett, amellyel országos versenyeket és Európa bajnokságot nyert, több kortárs és balett- továbbképzésen vett részt, amely által Budapestre került, így elvégezte a Táncpedagógusok Országos Szövetségének Modern- Kortárstánc képzését, ahol olyan szakmában elismert emberektől tanult, mint Földi Béla, Szalay Tamás, Vass Andrea, Holb Ibolya, Lakatos János és Szollás Erzsébet. Szakdolgozatát Art Jazzből írta, Földi Bélánál, a Budapest Táncszínház igazgatójánál melyre jeles érdemjegyet kapott. Eközben Kecskeméten járt a Kodály Zoltán Zeneiskolába, ahol klasszikus éneket tanult Hajdú Katalinnál. Tizennyolc évesen került föl Budapestre, ahol a Budapesti Gazdasági Egyetem külkereskedelmi karán végzett nemzetközi gazdálkodás angol nyelvű képzésen. Most huszonkét éves, három éve magánéneket tanul Szatmári Orsolyától. A Dal c. műsorban debütál.
Henderson David egy magyar-amerikai énekes, aki Magyarországon nőtt fel. Az édesanyja magyar, az édesapja amerikai.
A 2012-es The Voice Magyarország című tehetségkutatóban tűnt fel, ahol az élő adásokig jutott. A műsor után befejezte a gimnáziumot és azóta keményen dolgozott és fejlesztette zenész, dalíró és előadói készségeit.
Az elmúlt éveken keresztül számos előadóval és dalszerzővel dolgozott együtt: Szabo Zé, Johnny K. Palmer, Caramel, Diaz, Peet a PeetProject frontembere.
Nashville Tennessee-i gyökerei miatt kedveli a countryzenét, 70-80-as évek amerikai rock zenéjét. A kezdő löketet mégis Max Martin korai munkái adták a 90-es évek popzenéjében. Mostani dalszerzők is, mint pl: Bruno Mars, Justin Timberlake is befolyásolják munkásságát.
Johnny K. Palmer, akinek apukája jamaikai, anyukája Etióp származású, Budapesten született és Bécsbe járt iskolába, ahol a mai napig lakik.
10 éves kora óta zongorázik, 13 éves kora óta táncol, és 14 éves kora óta lép fel saját szerzeményeivel.
Koncertezett már egész europában valamint Angliában és több alkalommal az Egyesült Államokban is. 2006-2007ben részt vett a STARMANIA nevezetű osztrák tehetségkutató TV műsorban, amiután szerződött a Universal Music Ausztriával és mint „Jetzt Anders” osztrák fiúcsapat egyik tagja kiadott egy albumot és 2 single dalt is. Egy év után úgy döntött saját útján fog járni és a „Promise” cimü dalához készült egy videoklip, amin keresztül a magyar zeneproducer, és manager Szabo Zé rátalált. Elkezdtek együtt dolgozni igy Zé szárnyai alatt Johnny az elmúlt 2 évben több, mint 50 angol dalszöveget írt magyar előadóknak és dolgozott különböző ismert Tehetségkutató döntőseivel és nyerteseivel (X-FAXTOR, CSILAG SZÜLETIK, MEGASZTÁR, EUROVISIO). Akikkel eddig dolgozott Magyarországon: Bereczki Zoli, AntiFitnessClub, Tóth Gabi, Hien, Gáspár Laci, Gyurcsik Tibi, Vastag Csaba, VastagTomi, Nikolas, Heinz „Biga” Gabor, PlastikHeads, Ádok Zoli, BeBe, Tolvaj Reni, Rácz Gergő, Bencsik Tamara, Vásári André …és még sokan mások…de talán az eddigi legismertebb Wolf Kati, akinek írhatta a „what about my dreams” című dal szövegét, amivel 2011-ben képviselte Magyarországot az EUROVISIO Dalversenyen. Johnny első nemzetközi dala, mint solo előadó a „Can’t get over” amely 2012. januárjában elérte az első helyet a Magyar VIVA Chart Show-ban és ugyanezen klipje 2012.02.27én, jelent meg Némethországban ahol az MTV, VIVA, MyVideo, McDs-TV, KFC-TV és más népszerű zenecsatornákon hallható és látható. „Can’t Get Over” című dala világszerte megvásárolható az iTunes áruházakban és kérni lehetett a Music FM és a Class FM Kívánság műsoraiban. A dal befutása után Johnnyt itthon jelölték a „legjobb új előadó” kategóriában a VIVA COMET díjra.
Somogyvári Dániel útja a karrier felé az ország mértani közepéről Pusztavacsról indult. 1991-ben született és érdeklődését – ami már egészen korán jelentkezett a zene és a zenélés iránt – tehetség is kísérte. Gitározni és énekelni 12 éves korában kezdett, emellett dobol, billentyűs hangszeren játszik és nem elhanyagolhatóan elektronikus/hip-hop zenéket ír gyerekkora óta. A kezdeti szárnypróbálgatások először 2010-ben hoztak érdemi eredményt, amikor is a Neo fm tehetségkutatóján 2. helyezést ért el gitártudásával. Ezzel nagyjából egyidőben kezdődött produceri pályafutása is, aminek első megállója a Sonar stúdió volt ahol hangmérnökként dolgozott majd ezt követően már produceri állásban működött Csósza Dáviddal közös stúdiójában. Ez szinte azonnal Azerbajdzsánba is repítette az ott megrendezett Univíziós Dalfesztiválra 2014-ben, amin Magyarország képviseletében vett részt az Indigó utca billentyűse és producereként. Itt 40 versenyző ország közül 10.-ek lettek hazánk színeiben. Ez után ismerkedett meg Keleti Tamással, aki produceri munkát kínált neki a 1G kiadónál, amit rendkívül produktív munkával hálált meg. Az elmúlt időkben a magyar zenei élet színe-javával dolgozott már együtt, undergroundtól (Hiperkarma, Leander, Junkies, Belmondo, Patikadomb) a hip-hoppon át, (Siska Finuccsi, Funkasztikus, Ganxsta Zolee) egészen a mainstreem előadókig (Mujahid Zoltán, Cserpes Laura, Rácz Gergő, Kiki, Johnny K Palmer, Lola, Szabó Ádám, Jetlag, Molnár Tamás, Indigó utca és Fluor, Kávészünet, Dukai regina, Spoon). A sort folytathatnánk és ha a tendenciát vizsgáljuk mondhatjuk, hogy jó ideig nem is lesz megállás. Fiatalkora ellenére igen jelentős szakmai tapasztalattal és jóhírrel bír, hiszen munkája minőségről és precizitásról tanúskodik hazánk legmeghatározóbb zenészeinek véleménye szerint is.