A magyar nyelvet rengeteg világhírű nyelvész méltatta már sajátos szerkezete, szókincse, a nyelvezetében lévő bölcsessége miatt.
A magyar nyelvben egyetlen toldalékos szó hihetetlen sok információt foglal magába. Ezért is lehet az egyik leghosszabb értelmes magyar szavunk a 43 betűből álló: „elkelkáposztástalaníthatatlanságoskodásaitokért”. Ilyen és ehhez hasonló érdekességeket, nyelvtörőket és mondókákat ismertet meg velünk nyelvünkről Holló Patrik. Biztosan találkoztál már Patrik hangjával rádiónkban, mikor egy-egy mese között nyelvtörőkkel ajándékozta meg a hallgatóit. A magyar nyelv soksínűsége, játékossága, költőisége remekül megmutatkozik a nyelvtörőkben, a szólásokban vagy a mondókákban. A Csukás Meserádió szeretné, ha a mesék, versek és nyelvtörők gazdag szókincse varázsütésre beleivódna a gyerekek szóhasználatába.
Közben most kaptunk Patriktól egy levelet. Egy fekete holló hozta a csőrében. A levélben ez állt:
Kedves hallgatóim! Ígérem, levelem nem lesz túl nyakatekert! Holló Patrik Albert vagyok, huszonhárom éves, a Színház- és Filmművészeti Egyetem negyedéves prózai szakos hallgatója. Egészen kicsi korom óta színészi pályára vágytam. Fontos számomra a színház világa. Jelenleg a Nemzeti Színházban játszom osztálytársaimmal, Molnár Ferenc „Egy, kettő, három – Az Ibolya” című előadásában. Különleges élmény, hogy Bodrogi Gyula bácsival együtt léphetünk színpadra, aki pont a Csukás Meserádió ikonikus figuráját, Süsü, a sárkányt keltette életre. Gyerekként a színészet mellett mindig is arról álmodoztam, hogy egyszer majd rádióban dolgozhatok. Most, hogy a Csukás Meserádióban felolvashatok és nyelvészkedhetek, egy kicsit újra gyermeknek érezhetem magam, és igyekszem jól szórakoztatni a fiatal hallgatóságot. Nem mindig könnyű kimondani a nyelvtörőket és mondókákat – én aztán tudom –, de szeretem a kihívásokat, és így a gyerekekkel együtt fejlődhetünk napról napra. Remélem, a gyerekek is élvezik majd, amit csinálunk, és sokat tanulnak belőle.