2026. február 23. hétfő:
Vendég: dr. Fábián Zsolt, a Tompos Kátya Alapítvány egyik kurátora és Kiss Diána Magdolna, Domján Edit-díjas és Tompos Kátya-díjas színművész, a székesfehérvári Vörösmarty Színház tagja.
Téma: március 2-án tartják meg a Tompos Kátya Emlékestet.
További témák:
Február 28-án Sisi szívügyei címmel tematikus sétát tartanak a Várkert Bazárban a fővárosban
Február 24-én mutatják be A csillagszemű juhászt az egri Gárdonyi Géza Színházban
Február 28-tól indul az Essentia Artis összművészeti programsorozata, ahol az MMA művészeti ösztöndíjasainak munkáit mutatják be.
Szerkesztő: Ernst-Taracközi Kinga
Műsorvezető: Babucs Kriszta
2026. február 24. kedd:
Vendég: Vizi Katalin, a debreceni MODEM ügyvezetője: Salvador Dali divatvíziói jelennek meg Debrecenben.
További témák:
Az egri Harlekin Bábszínház Mazsola és Tádé című előadása
A kommunizmus áldozatainak emléknapjához közeledve már látható a Bajor Gizi Színészmúzeumban A szembenállás néhány színházi előadása 1956-1989 című új kiállítás.
A Hegedűs a háztetőn című előadás premierjére készül a Csokonai Nemzeti Színház Debrecenben
Szerkesztő: Süveges Gergő
Műsorvezető: Nánási Anikó
2026. február 25. szerda:
Vendég: Szekér Nóra történész – az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti levéltárának osztályvezetője
Téma: Február 25.-e a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja
További témák:
Légy hű mindhalálig: A Nemzeti Emlékezet Bizottságának időszaki tárlata Zalaegerszegen
Liszt Ferenctől Cziffra Györgyig: A magyar zongoraiskola története : új kiállítás a Liszt Ferenc Emlékmúzeumban a fővárosban
Művésztelepeink: Szolnok és Fényes Adolf- tárlatvezetés Budapesten, a Magyar Nemzeti Galériában március 1.-jén
Szerkesztő: Kádár Dóra
Műsorvezető: Nánási Anikó
2026. február 26. csütörtök:
Stúdióvendég: Jámbor Nándor színművész. Nemrég mutatták be a Black Comedy című előadást a fővárosi Thália Színházban
További témák:
Lököttek című előadás az egri Gárdonyi Géza Színházban
Kerek, mint a fánk – Táplálkozás a régészeti korokban című kiállítás Nagykanizsán, a Thúry György Múzeumban
Mától látható a mozikban Nagy Borbála Mambo Maternica című filmje
Szerkesztő: Kovács Bernadett
Műsorvezető: Babucs Kriszta
2026. február 27. péntek:
Vendég: Szaszák Zsolt színművész
Téma: Új beállóként, Hosszú szerepében láthatja a közönség a Valahol Európában című előadásban a Magyar Színházban
További témák:
Frankenstein – A modern Prométheusz a Vígszínházban
Lököttek című előadás az egri Gárdonyi Géza Színházban
Mától látható a mozikban Nagy Borbála Mambo Maternica című filmje
Szerkesztő: Kovács Bernadett
Műsorvezető: Babucs Kriszta





