„A budaörsi Petőfi laktanyában voltam sorkatona. Egy nap összeszólalkoztunk egy hölgyön az egyik katonatársammal, amiért büntetésből két hét elzárást kaptam” – idézte fel a kötelező katonai szolgálathoz kapcsolódó emlékét Korda György a Magyarország, szeretlek! évadzáró adásában. A Csináljuk a fesztivált! című zenés showműsor állandó zsűritagjaként ismert előadóművész hozzátette, torzsalkodásba fajuló udvarlási kísérlete nemcsak a katonaságot, hanem a szüleit is megdöbbentette.
„Drága szüleim jöttek meglátogatni. Engem meg a szabályoknak megfelelően, géppisztolyos katonák vezettek le hozzájuk. Amikor édesanyám ezt meglátta, majdnem összeesett. Azzal nyugtattam őt, hogy ne is törődjön ezzel, mert ez csak játék” – mesélte az énekes, hogyan igyekezett humorral oldani a történtek jelentőségét. Az anekdotához kapcsolódva – kihasználva, hogy a tánczene két ikonikus alakja, Korda György és Fűzy Gábor, hazánk legidősebb, még aktív bárzongoristája is a Magyarország, szeretlek! játékosai között van – táncra is perdítették a stúdiót: előadták a Sötét az utca című dalt, amelynek tréfás szövege egy börtönélményt jelenít meg.
A Duna vetélkedőjének évadzáró adása újranézhető a Médiaklikken, amelyen 60 napig elérhetők a korábbi epizódok is.
Fotó: MTVA







