Ridikül

Mahó Andrea kislánya sokban hasonlít édesanyjára

A színpadon folyton az érzelmeivel dolgozik Mahó Andrea. A színművész a Duna Ridikül című műsorának szeretetnyelvekről szóló adásában hangsúlyozta: egyaránt fontos, hogy az érzéseket ne csak átélni, hanem kifejezni is tudjuk. Óvodás kislányának ezt tanítania sem kell, hiszen örökölte tőle ezt a képességet.
 

Mahó Andreának gyerekkora óta megvan az a fajta érzékenysége, hogy automatikusan odafigyel másokra: minden élethelyzetben igyekszik felmérni, hogy a környezetében lévőknek milyen stílusú kommunikációra, támogatásra, gesztusra van szüksége. Az M2 Gyerekcsatorna mesélőjeként is ismert színművész, szinkronszínész minderről a Duna Ridikül című műsorának vendégeként beszélt.

„Mindig szerettem szeretni, kimutatni az érzelmeimet. Kislányként rácsodálkoztam azokra, akik ezt másképpen csinálják. A szeretetet persze a legkülönfélébb módokon lehet kifejezni, és a színház erre jó tanulópálya volt, hiszen ebben a közegben eltérő habitusú emberekkel találkoztam (…) Az anyaság sok változást hozott az életembe, és ez minden területen megmutatkozik, még a színpadon is. Még mélyebbé vált az érzelmi világom” – kezdte Mahó Andrea. Hozzátette, kislánya örökölte képességét: folyton fürkészi a körülötte lévő embereket, még az óvodában is gyakran elmélázik, miközben másokat figyel.

A Jászai Mari-, eMeRTon- és Artisjus-díjas színművész azt is megosztotta, hogy számára az öt szeretetnyelv, az elismerő szavak, a minőségi idő, az ajándékozás, a szívességek és a testi érintés közül a legutóbbi kiemelten fontos.

„Nekem nem feltétlenül a kimondott szavak, inkább a tettek számítanak. Akár egy jól időzített ölelés, mert annak gyógyító ereje tud lenni” – jegyezte meg a színművész. A teljes beszélgetés újranézhető a Ridikül Médiaklikk-oldalán, amelyen 60 napig elérhetők a korábbi adások is.

Ridikül – hétköznap 16 órától a Dunán.

fotó: Ridikül/Tőke Béla

További olvasnivalók