élő

MR Márványterem: Lajtha László emlékest, halálának 55. évfordulója alkalmából

MR Márványterem: Lajtha László emlékest, halálának 55. évfordulója alkalmából

Január 23-án, kedden, 19 órától

A Rádiózenekar szólistái játszanak:
Bábel Klára hárfázik, Simon Dávid fuvolázik, Oláh Vilmos hegedül, Máté Győző brácsázik, Hary Péter gordonkázik, Granik Anna zongorázik

Lajtha: II. trió Op. 47.
Ravel-Salzedo: Szonatina
Ibert: Két közjáték

szünet

Lajtha: Szonatina Op. 13.
Lajtha: II. hárfáskvintett Op. 46. – I. és III. tétel

A szünetben a Lajtha-díjak átadása.

A koncert egyik főszereplőjével, Bábel Klára hárfaművésszel, a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának szólóhárfásával Veisz Gábor beszélgetett. A riport hétfőn, a Magyar kultúra Napján a Muzsikáló délután c. műsorunkban kb. 16 órakor, kedden pedig a Muzsikáló reggel c. műsorunkban 8.15-körül hangzik el.

Kapcsolódó hírek