A Rádiózenekar szólistái játszanak:
Bábel Klára hárfázik, Simon Dávid fuvolázik, Oláh Vilmos hegedül, Máté Győző brácsázik, Hary Péter gordonkázik, Granik Anna zongorázik
Lajtha: II. trió Op. 47.
Ravel-Salzedo: Szonatina
Ibert: Két közjáték
szünet
Lajtha: Szonatina Op. 13.
Lajtha: II. hárfáskvintett Op. 46. – I. és III. tétel
A szünetben a Lajtha-díjak átadása.
A koncert egyik főszereplőjével, Bábel Klára hárfaművésszel, a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának szólóhárfásával Veisz Gábor beszélgetett. A riport hétfőn, a Magyar kultúra Napján a Muzsikáló délután c. műsorunkban kb. 16 órakor, kedden pedig a Muzsikáló reggel c. műsorunkban 8.15-körül hangzik el.





