×

Domovina: A Budapesti Szlovákajkú Evangélikus Egyházközség ünnepi megemlékezései

A május elsejei adás tartalmából.

Budapesti Szlovákajkú Evangélikus Egyházközség ünnepi megemlékezései

A Budapesti Szlovákajkú Evangélikus Egyházközség a tavasz beköszöntével ünnepelte megalakulásának 155. évfordulóját. Az április 9-én, virágvasárnapon tartott, úrvacsorával egybekötött ünnepi megemlékező istentiszteleten a magyar és a szlovák evangélikus egyház püspökei hirdették az igét. A nagyszabású ünnepség során felszentelték a gyülekezetben 35 esztendeig szolgáló Morháč Márton esperes, lelkész síremlékét és emléktábláját is.

szerkesztő: Klausz Karola
operatőr: Pokrián Péter
vágó: Borbély Viktor

Jeles tótkomlósi évfordulók és az idei Pro Urbe-díjasok

Idén ünnepelték Tótkomlós újratelepítésének 271. évfordulóját, Április 24-én érkeztek az első szlovák telepesek a komlósi pusztára. A Város Napja idén, ezt megelőzően egy egész hétvégén zajlott ebben a dél-alföldi kisvárosban. Kameránkkal a központi ünnepségre voltunk hivatalosak, de két kiállítást is bemutatunk Önöknek. Az egyik a pásztorkultúráról a másik a tótkomlósi amatőr színjátszásról szól.Az is kiderül, ki kapta az idén a Pro Urbe-díjat és egy divatbemutatóban is gyönyörködhetnek és lencsevégre kaptuk a a Drótos című szlovák színdarabot is. Mindez április 21-én, az Alföldi Szlovákok Kulturális Találkozója című rendezvénysorozat első napján történt.

szerkesztő: Antala Zsuzsanna
operatőr:Szél Zsolt
vágó: Fackelmann Rita

Domovina – Duna TV – május 1., hétfő, 7:50
Ismétlés május elsején, hétfőn 15:35-től a Duna World-ön!

Szerkesztő: Bencsik János
Szerkesztő munkatárs: Klausz Karola

Tovább a műsoroldalra>>>

Videó ajánló

Olvasson tovább