Ide kattintva visszanézheti az adást >>>
Mr. Csukló Fábrynál
Az egész világ szájtátva nézte annak idején, hogy egy magyar asztaliteniszező, akiről korábban szinte semmit se hallottak, sorra nyeri a legrangosabb versenyeket, sőt, a sportágban addig szinte teljesen egyeduralkodó Kína legjobb versenyzőit is maga mögé utasítja.
Nem csoda tehát, hogy Klampár Tibor neve egyszer és mindenkorra összeforrt az asztalitenisszel, amelyet még ma is aktívan űz, edzőként pedig az ifjú tehetségeket igyekszik felkészíteni a versenyekre.
Nemrég egy könyv is megjelent az életéről, amely cseppet sem mondható átlagosnak, miután a fél földgolyót bejárta a különböző versenyek okán.
Klampár Tibor, vagy ahogyan a szurkolók elnevezték Mr. Csukló, egy saját találmánnyal is büszkélkedhet, nevezetesen az ütő gumiborításának verseny előtti friss ragasztásával, amellyel az átlagosnál nagyobb falsot lehetett adni a pörgetéseknek.
Hogy a sportlegenda miként emlékszik vissza a versenyekre, milyen vicces kalandokba keveredett pályafutása során, illetve milyen eltiltásokkal kellett megbirkóznia egy-egy kihágás vagy szabálytalanság miatt, azt ő maga mondja el az adásban.
Besenyő, Afrika, spiritualitás
Amikor annak idején Somló Tamás és Karácsony János ellátogattak a józsefvárosi pinceklubba, megtekinteni egy fiatal zenekar koncertjét, még valószínűleg nem sejtették, milyen sikertörténet születéséhez bábáskodnak. Az ellenben nagyon megtetszhetett nekik, amit ott láttak, hiszen meginvitálták a KFT-t nyári, balatoni turnéjukra előzenekarnak, ezzel pedig már szinte borítékolták az együttes további sikereit.
Következett a Táncdalfesztivál, amelyen a “Bábu vagy” című dallal Laár Andrásék egycsapásra országos ismertségre tettek szert, majd egymás után adták ki az albumokat.
A sikerhez nyilván azok a néhány soros versek is hozzájárultak, amelyekkel a dalok közötti szünetekben szórakoztatták közönségüket, és amelyek később Galla Miklós javaslatára a Laár pour l’art társulat megszületéséhez vezettek. A közönség hamar szívébe is zárta Besenyő Pista bácsi és Boborjánék furcsa karaktereit, akik az abszurd humor talán legismertebb képviselői lettek hazánkban.
A hedonizmus illata
Minya Viktória egy dél-francia városban, Grasse-ban sajátította el a parfümkészítés minden csínját-bínját, majd az ott szerzett tudással felvértezve saját parfümöt készített, amely egycsapásra elhozta számára az ismertséget az illatok világában: Hedonist nevű parfümje ugyanis pillanatok alatt lett világsiker.
A névválasztás nem véletlen, hiszen a létrehozott illat egyfajta hitvallást is megjelenít, amely nem az örömök hajszolását, a hedonizmus pejoratív értelmezését takarja, sokkal inkább azok megélését, befogadását helyezi előtérbe. Egy biztos: a parfüm telitalálat lett, hiszen Minya Viktória vevői Tasmániából, Alaskából, és más távoli országokból, földrészekről is rendelnek a parfümből, amely nem csupán illatával hódit, hanem exkluzív, igényes csomagolásával is kifejezi: unikátumról van szó.
A sikert persze nem adják ajándékba, Minya Viktória keményen megdolgozott érte: közel tíz évig gyűjtötte a pénzt a franciaországi parfümőr képzésre, és három évig kísérletezett, mire kifejlesztette a Hedonist-ot.
Páva győztes Fábrynál
A televíziónézők a Fölszállott a Páva című tehetségkutató műsorban találkozhattak először az ifjú, csíkmadarasi tehetséggel, Antal Adorjánnal, aki néptánctudásával a szigorú, szakmai zsűrit is lenyűgözte.
Pedig Adorján soha nem tanult táncolni, csupán néptáncos szüleit kísérte el kiskorától fogva a különböző táncházakba, illetve a Hargita Nemzeti Székely Együttes próbáira.
Alig volt két éves, amikor elkezdte szülei táncmozdulatait utánozni, később pedig a Hargita néptáncegyüttes videóiról leste el a lépéseket, vagyis autodidakta módon képezte magát.
Adorjánt a néptáncon kívül a bűvészet is foglalkoztatja, bár ezt sem tanulja egyetlen mestertől sem, egyszerűen az interneten talált mutatványokat képezi le, igyekszik megfejteni a trükköket, sőt néhány bűvészmutatványt maga talál ki.
Hogy mikor marad ideje mindezek mellett az ütőgardonon is gyakorolni, amellyel bátyja hegedűjátékát kíséri, megtudhatja az adásból, ahol természetesen egy fantasztikus táncprodukciót is láthat Adorjántól.
Gyógyító zene
Már a tavalyi, jubileumi Aréna-koncertjét is egyfajta gyógyító szertartásnak szánta egy ország számára, úgyhogy folytatódjék e pozitív energiákat küldő szeánsz most a képernyőn is.
Tartsanak velünk csütörtök este 20:30-tól!
Fábry – Duna – április 21., csütörtök – 20:30
A műsorszám megtekintése 12 éven aluliak számára nem ajánlott.