Az Alpok, a Duna és az Adria mentén fekvő országok közös televíziós műsora.
A december 31-i adás tartalmából:
Csodabogárnak tekintik munkatársai azt a muzsikust, aki nap mint nap 60 kilométert tesz meg velomobiljával a munkahelyére. Ez a jármű valójában egy karosszériával ellátott háromkerekű fekvőkerékpár, amellyel a hivatásos zenész másfél óráig utazik a lakóhelyéről Münchenbe.
Lóháton barangolni a természetben, ez a hobbija azoknak a kirándulóknak, akik rendszerint kis csapatokban vágnak neki az útnak a Karni-Alpok mesés vidékén. Ott kezdődik az a kiránduló-, mountainbike- és lovastúra-útvonal, amelyen az Ausztria, Olaszország és Szlovénia határán fekvő, festői szépségű hegyvonulatot fedezhetjük fel.
A szlovén kasztvidéken a borókabogyóból készült párlatot , ahogy másképp nevezik a karszti gint már több mint 200 éve gyártják. A világszerte ismert ital előállítása rendkívül munkaigényes és drága, így az ára is. 2003 óta hivatalosan is eredetvédelem alá került.
„Nincs olyan pont a világban, ahol ne lenne jó helyen egy zongora” – állítják nemcsak muzsikusok. Nemrégiben Magyarországon is megvalósult egy külföldön már sikerrel elindított kezdeményezés, azaz, hogy utasok zongorázhatnak a Budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Az akció célja a szórakoztatás és egy lehetőség, amivel az utazók kellemesebben tölthetik el az időt, amíg a repülőjáratra várakoznak.
Bajorországban a Karácsony Szentestéje és a Vízkereszt közötti 12 éjszaka neve a Rauhnächte . Egyesek szerint a kifejezés a Rauh szóból ered, amely „szőrös”-et jelent, és arra a hiedelemre vezethető vissza, hogy ezeken az éjszakákon szőrös, bundás alakok – úgynevezett Perchten-ek garázdálkodnak, s ilyenkor nyitva áll a kapu az emberi és a szellemvilág között.
Szerkesztő: Sári Zsuzsa
Alpok-Duna-Adria – Duna TV – december 31., csütörtök – 7:50
Ismétlés: Duna World – december 31., csütörtök 17:20
A belépéssel kijelenti, hogy elolvasta és elfogadta az Adatkezelési nyilatkozatot.